Nejčastější dotazy

V poradně najdete spoustu dotazů, na které se nás ptáte často.
Máte otázku? Začněte právě zde. Pokud vaše otázka zůstává stále nezodpovězená,
nestyďte se zeptat. Odpovíme rychle a srozumitelně na všechny vaše dotazy.

Chci přejít z uhlí na pelety

V prvé řadě se přesvědčte, zda máte kotel, který je od výrobce doporučen pro spalování biomasy. Pak už nám jen zavolejte a domluvíme se. Můžete si vzít třeba pelety na zkoušku.

Jaký rozdíl je mezi tím, když budu topit uhlím a peletami?

Největší rozdíl spatřujeme ve spalování a tedy nižší prašnosti a šetření Vašeho ovzduší v místě bydliště. I pro Vaše sousedy to bude příjemnější. Spalování pelet je ekologičtější. S peletami je čistější práce a snadnější manipulace. Už žádné sklízení uhlí.

Pokud nemám kotel na biomasu potřebuji nový?

Ano, budete potřebovat kotel, který je výrobcem určen pro spalování biomasy. A také jeho pravidelný servis a revizi. Doporučujeme tedy dodavatele kotle ve vašem blízkém okolí.

Jak často dělat servis na kotel?

Každý výrobce kotlů doporučuje provádět servis v určitém režimu. Revizi kotle je nutné udělat alespoň před topnou sezónou.

Jakou mají pelety výhřevnost a popelnatost?

Pelety mají srovnatelnou výhřevnost s uhlím a dřevěnými peletami. Při spalování se vytváří více popele, proto doporučujeme řídit se radami pro správný servis a revizi kotle. Popel může skvěle posloužit jako organické hnojivo pro vaši zahradu.

Kdy je nejlépe objednat a v jakém množství?

Nejlépe je objednávat slunečnicové pelety na konci topné sezóny z důvodu nižších cen pelet. V letních měsících jsme schopni pelety dodat téměř okamžitě. V zimních měsících je poptávka vysoká. Dodáváme pelety cca do 14 dnů od objednání.

Kolik místa potřebuji na skladování?

Pelety dodáváme 15 Kg pytlích, zabalené na paletách o rozměrech 115 x 115 x 150 cm (66 ks). Pro topnou sezónu rodinného domu cca 150 m2 je potřeba v průměru cca 6 palet.

Mají vaše pelety certifikát?

Přivezete mi pelety na místo?

Máme možnost zajištění dopravy. Cena za dopravu bude naceněna a po vašem odsouhlasení připočítána k peletám.

Když jsme daleko a domluvíme se ve vesnici, že odebereme pelety pro několik rodinných domů, přivezete nám je a za kolik?

Ano, přivezeme. Je však vždy důležité kam. Dopravu vám proto rádi naceníme. Nebo si ji můžete zajistit sami. Zboží u nás naložíme na vaše auto. Máme zkušenost, že přeprava palety od dopravců stojí cca 500,- - 600,- CZK.